N Ave Beach Club

Tourney Results


   
  
   
Girls 2's Tourney Results:
  
WCC Tourney Bid Winners
 
   
Twin Lakes Beach Ball
June 29, 2019, Palatine, IL


     
14u Open

1st: Strum/Kackert

2nd: Landry/Francis

3rd: Schuth/Kane

4th: Eshoo/Abraham

 



Twin Lakes Beach Ball
July 6, 2019, Palatine, IL
  
14u Open

1st: Van Kooten/Pratt

2nd: McHugh/Smith

3rd: Jansen/Flaugher

4th: Powell/Stevens

 

16u Open

1st: Donzelli/Kinkla

2nd: Korba/Cleary

3rd: Marchione/Callow

4th: Muti/Muti






 
North Avenue Beach Ball
July 13, 2019, Chicago, IL
  

12U Open

1st: Wallen/Jansen

2nd: Mancine/Lowe

3rd: Villa/Martinez

4th: Varghese/Francis

 
 
    

14U Open

1st: Conroy/Ayala

2nd: Belak/Vetters

3rd: Gordon/Ruge

4th: Fender/Blount

 

14U Club

1st: Smith/McHugh

2nd: Hockensmith/Walls

3rd: Leonard/Netcher

4th: Jureck/Malatch

 

16U Open

1st: Skowronski/Haubert

2nd: Carroll/Dempsey

3rd: Plohg/Casper

4th: Mountcastle/Robertson

 

 
    
 
North Avenue Beach Ball
July 20, 2019, Chicago, IL
   

12u Open

1st: Mancine/Lococo

2nd: Gonzalez/Casillas

3rd: Bocanegra/O'Keefe

4th: Vaughn/Lehrke

 
  
14u Open

1st: Kline/Pierce

2nd: Kesmodel/Perkins

3rd: Benesh/Flint

4th: Mariscal/Boumans

 
 
16u Open

1st: Margolis/Holsen

2nd: Mountcastle/Robertson

3rd: Mancine/Schabes

4th: Mullin/Sternquist



 

 
     
    
North Avenue Beach Ball
July 27, 2019, Chicago, IL
 
12u Open

1st: Mancine/Lacoco

2nd: Francis/Varghese

3rd: Schutz/Mchatten

4th: Czerniak/Riddiford

 
   

14u Open

1st: Belak/Smith

2nd: Corkery/Anderson

3rd: Egan/Sandt

4th: Markworth/Salata



 

   
 
14u Club

1st: Markowski/Perkins

2nd: Francis/Jurek

3rd: Sluzas/Boumans

4th: Walls/Hockinsmith

 
   

16u Open

1st: Riddiford/Ewen

2nd: Martin/Kotas

3rd: Kostic/Markworth

4th: Harbison/Garlin

    



 
The Windy City Championships
August 10, 2019, Lisle, IL

12u Open

1st: Wallen/Jensen

2nd: Gonzales/Casillas

3rd: Martinez/Villa

4th: O'Keef/Bocanegra

 




 
14u Open

1st: Conroy/Heatherly

2nd: Belak/Cornell

3rd: Pierce/Kline

4th: Paddock/Fitzgerald

16u Open

1st: Haubert/Skorowsky

2nd: Dempsey/Carroll

3rd: Mason/Horwath

4th: Harbison/Garlin

 
    
  
Did you win a bid but
did not receive our email invite?

Don't worry, just fill out the below form
We will send you the Bid

Tip: Be sure to check your spam folder

Name: *
Email: *
Team Name: *
Tourney Date: *
Division: *
Security Code: *  

   
  
   
  

    
Frolik & Lankisch
2nd Place, 14U Club - 6/20/15
  
   
Riley Holmer & Savannah Schroeder
1st Place, 16U Club - 6/27/15
 
 
Emma Aske & Bridget McCarthy
3rd Place, 16U Club - 6/27/15
  
  
Erin Kremer & Lexi Czerniak
1st place, 14U Open - 7/3/15
 
   
Alaina Chacon & Eden Doleza
   1st Place, 16U Open - 7/3/15
 
 
Erin Kremer & Lexi Czerniak
2nd place, 14U Open - 7/11/15
 
  
Bertucci/Grassano
1st Place, 12U Open - 7/25/15
 
 
Charley Niego & Eden Dolezal
1st Place, 16U Open - 7/25/15
  
 
Zayna Meyer & Regan Holmer
1st place, 12U Open - 7/25/2015
   
  
Dovile Gorys and Bianca May
2 nd place, 12U Open - 8/1/15
   
  
Izabela Gorys & Kirsten Leitshuh
1st place, 14U Open - 8/1/15
  
 
Regan Holmer & Juliana Seno
1st place, 14U Club - 8/1/15
  
  
Lexi Czerniak & Erin Kremer
2nd place, 14U Open - 8/1/15
  
 
Team Alden/Perrault
1st place, 16U Open - 8/1/15
   
   
Lindsey Vidmar and Lexi Anaya
1st place, 12U Open - 8/8/2015
  
  
Lindsey Vidmar and Lexi Anaya
2nd place, 14 Club - 6/25/16
  
 
Team Houlihan/Savsani
1st place, 14U Club - 8/8/2015
  
  
Erin Kremer/Lexi Czerniak again
1st place, 14U Open - 8/8/15
Website Builder